Kauden 2018 saavutuksia   

Cinna Team saavutukset 2018

(vain luokkavoitot, arvo- ja sarjakisasijoitukset ja kansainväliset sijoitukset):

  • Stable Nova, marraskuu

    • Joukkuekisan voitto​, (Team Cinna: Sofia Pyrhönen, Jenna Inkala, Aurora Isohanni, Kira Kauranen)

    • Ulriikka Hämäläinen, 100cm luokkavoitto

    • Patricia Ivanitskiy, 90cm luokkavoitto

  • Halli SM:t, Tampere

    • Sofia Pyrhönen, lapsiratsastajat KULTAA​

    • Tiia Hakkarainen, isot ponit, PRONSSIA

    • Jasmin Kallio, juniorit, PRONSSIA

  • Aino, marraskuu

    • Ada Ojanpää, 110cm, luokkavoitto​

  • HIHS 2018

    • Tiiu Tahvanainen, Amatöörisarjan TOP 10 Finaalin, 2n sija​

    • Natalia Strömberg, 80cm amatöörisarja 1n osakilpailun voitto

    • Ada Levänen, 80cm amatöörisarjan 2n osakilpailun voitto

  • Suonenjoki, Alueitten väliset mestaruudet

    • Hedda Wickström, Jade Mäkinen: Esran juniorijoukkue hopeaa​

  • Aino, lokakuu

    • Arla Panttila, 100cm, luokkavoitto​

  • Stable Nova, lokakuu

    • Sofia Pyrhönen, 120cm luokkavoitto​

    • Hedda Wickström, 110cm luokkavoitto

    • Arla Panttila, 100cm luokkavoitto

    • Arla Panttila, 90cm luokkavoitto

    • Vilma Aitola, 80cm luokkavoitto

    • Vilma Aitola, 70cm luokkavoitto

  • Aino Masters (KV)

    • Sessi Skutnabb, 140cm 0-8 ja sija 11/52​

    • Aida Nyman, 115cm, luokkavoitto

    • Sofia Pyrhönen, 105cm, luokkavoitto

  • Ypäjä, HIHS karsinnat

    • Seuraavat ratsastajat​ saivat HIHS paikan: Jasmin Kallio, Aida Nyman, Kira Kauranen, Antonia Virtanen, Aino Lindblom, Ada Levänen, Nellie Lahti, Arla Panttila, Tiia Hakkarainen, Tiiu Tahvanainen, Natalia Strömberg, Kiisa Kallionpää, Elviira Virtanen, Jasmin Enquist, Laura Väisänen, Anni Vilkko, Kati Paananen, Titta Fransson, Monica von Assendelft, Kristiina Jounolainen

    • Jasmin Kallio ja Anni Vilkko ottivat Cool Riidersin joukkueessa SM PRONSSIA

  • Henkilökohtaiset Aluemestrauudet, 4 MITALIA

    • Sofia Pyrhönen, lapsiratsastrajat esra KULTAA​

    • Tiia Hakkarainen, isot ponit esra KULTAA

    • Adelina Putta, lapsiratsastajat Lounasi-S HOPEAA

    • Ada Ojanpää, juniori esra, PRONSSIA

    • Arla Panttila, 110cm, luokkavoitto

  • Aino, syyskuu

    • Sanni Leino, 120cm luokkavoitto​

    • Anni Vilkko, 120cm luokkavoitto

    • Nellie Lahti, 95cm luokkavoitto

    • Antti Linna, Aino GP 140cm, 3s sija

  • Salo syyskilpa

    • Tiia Hakkarainen, 3s sija ponicupin finaalissa ja 4s koko sarjakilpailussa​

    • Kira Kauranen, 2n sija juniorcup sarjassa. Kira myös debytoi 130cm luokassa sijoittuen hienosta 2ksi

    • Aida Nyman, 4s sija junioricup sarjassa

    • Antonia Virtanen, 110cm, luokkavoitto. Tooni myös debytoi uudella hevosellaan 130cm luokassa sijoittuen hienosti 3ksi

  • GP Finaalit, Laakso

    • Sessi Skutnabb, Future Challenge GP finaalin 9s ja samalla finaalin paras juniori

    • Jassu Future Challenge GP sarjan 5s ja samalla koko sarjan paras juniori 

  • Kenttäratsastuksen joukkue SM

    • Hedda Wickström, SM Joukkue kultaa​

  • Riders Inn, elokuu

    • Sanni Leino, 120cm, luokkavoitto​

    • Ada Ojanpää, 120cm, luokkavoitto

  • Powerpark SM kisat

    • Sofia Pyrhönen, Lapsiratsastajien SM finaaliluokan voitto, SM 4s sija

    • Jasmin Kallio, Juniori SM 7s sija

    • Sessi Skutnabb, Juniori SM 8s sija

  • Aino, elokuu

    • Ada Ojanpää, 115cm, luokkavoitto​

    • Aino Lindblom, 90cm, luokkavoitto

  • Hanko Sea Horse Week, 5 luokkavoittoa ja 3s sija GPssä

    • Antti Linna, GP 145cm, 3s sija

    • Ada Ojanpää, 120cm luokkavoitto​

    • Ada Ojanpää, 110cm luokkavoitto

    • Tiia Hakkarainen, Poni Cup voitto

    • Tiia Hakkarainen, 100cm luokkavoitto

    • Arla Panttila, 90cm luoklkavoitto

  • Hämeenlinna, Kenttä SM, ponit

    • Hedda Wickström, SM KULTAA, ponit, kenttä
  • Salo kesäkilpa

    • Arla Panttila, 120 amatöörisarja, osakilpailuvoitto​

    • Tiia Hakkarainen, ponicup, 2n sija

    • Kira Kauranen, JunnuCup, 4s sija

  • Riders Inn, heinäkuu

    • Aino Lindblom, 90cm, voitto​

  • Salo GP

    • Antti Linna, GP kvaali 140cm, 3s sija

    • Jasmin Kallio, Future Challenge, 5s sija​

  • Laakspohja, heinäkuu

    • Sanni Leino, 115cm taito Junnucup, 3s sija​

    • Sanni Leino, 120cm Junnucup, 4s sija

    • Aida Nyman, 100cm taito ponicup, luokkavoitto

    • Aida Nyman, 115cm taito Junnucup, 4s sija

    • Sofia Pyrhönen, 120cm Junnucup, 3s sija

    • Jade Mäkinen, 115cm taito Junnucup, 5s sija

    • Aurora Lalu, 115cm taito Junnucup, 7s sija

    • Jenna Murtoila, 120cm Junnucup, 5s sija

  • Savonlinna Operagames

    • Antti Linna, Lähitapiola GP 140-145cm, 4s sija​

  • Ypäjä, Finn Derby ja kisaviikko

    • Tiia Hakkarainen, Poniderby 2018 voitto

    • Arla Panttila, amatöörisarja, luokkavoitto

    • Jasmin Kallio valittiin juniori PM-joukkueeseen ja on tällä hetkellä Future Challengessa 4llä sijalla

    • Aida Nyman, JunnuCup, 3s sija

    • Aida Nyman, pikkuponiCup, 2n sija

    • Tiiu Tahvanainen, 80cm, luokkavoitto

    • Juha Linna, 90cm, 1n sija

    • Ulriikka Hämäläinen, pikkuponiCup, 4s sija

    • Kira Kauranen, JunnuCup, 6s sija

  • Lohja, kesäkuu

    • Sofia Pyrhönen, 90cm, luokkavoitto​

  • Korpikylä, toukokuu

    • Sofia Pyrhönen, pikkuponicup 100cm, voitto​

    • Uukka Hämäläinen, pikkuponicup 100cm, 2n sija

    • Uukka Hämäläinen, isoponicup, 3s sija

  • Salo kevätkilpa, toukokuu

    • Aino Lindblom, 90cm luokkavoitto​

    • Antonia Virtanen, 110cm luokkavoitto

  • HePe, toukokuu

    • Kira Kauranen, 120cm JunioriCup, 2n sija​

    • Aida Nyman, 120cm JunioriCup, 4s sija

    • Antonia Virtanen, Ponicup 110cm, 2n sija

    • Sofia Pyrhönen, PikkuponiCup, 90cm, 2 sija

    • Jade Mäkinen ja Sofia Pyrhönen palkittiin Reilu-peli palkinnolla

  • Riders Inn, toukokuu

    • Arla Panttila, 115cm Amatöörisarja, osakilpailuvoitto​

  • ​Riihimäki, toukokuu
    • Arla Panttila, 115cm Amatöörisarja, 1n ja 2n sija

  • Aino TuuR GP, toukokuu

    • Joonas Oranta, Lähitapiola GP 10s sija​

    • Titta Fransson, 130cm 7v-Racing, 1n sija

    • Kira Kauranen, JunnuCup 3s sija

  • Laakso, 1-taso, toukokuu

    • Sofia Pyrhönen, 90cm luokkavoitto

  • Ypäjä, huhtikuu

    • Arla Panttila, 100cm luokkavoitto​

  • MyRat, huhtikuu

    • Jade Mäkinen, JunnuCup osakilpailuvoitto​

  • Riders Inn, huhtikuu

    • Aida Nyman, 120cm luokkavoitto​

  • Tampereen Messut

    • Aurora Lalu, JunnuCup 3s sija​

  • Riders Inn, huhtikuu

    • Arla Panttila, 110cm luokkavoitto​

    • Arla Pamttila, 100cm luokkavoitto

  • Ypäjä Easter Show

    • Ulriikka Hämäläinen, 100cm luokkavoitto​

  • Aino CSI2, maaliskuu

    • Sessi Skutnabb, 130cm, 6s sija

    • Sessi Skutnabb, 125cm, 11 sija​

  • Aino CSI1, maaliskuu

    • Sessi Skutnabb, 120cm, 10s sija

    • Sessi Skutnabb, 125cm, 6s sija

  • Riders Inn, maaliskuu

    • Sofia Pyrhönen, 100cm, luokkavoitto​

    • Sanni Heliste, 80cm, luokkavoitto

  • Ypäjä, maaliskuu

    • Uukka Hämäläinen, 100cm, luokkavoitto

  • Aino, helmikuu

    • Uukka Hämäläinen, 90cm, luokkavoitto

    • Arla Panttila, 110cm, luokkavoitto

Cinnateam tytöt loistivat Tampereella, Sofia Pyrhönen otti Halli SM KULTAA lapsiratsastajissa, Jasmin Kallio otti Pronssia junioreissa ja Tiia Hakkarainen Pronssia poneissa

Ponitytöillä HIHS riemua: Natalia Strömberg voitti AS 80cm 1n osakilpailun, Ada Levänen voitti 2n osakilpailun ja Tiiu Tahvanainen oli Top 10 Finaalin 2n. Upeat tytöt ja ponit!

Sofia Pyrhönen otti hienosti Aluemestruus KULTAA  (EsRa) lapsiratsastajissa

Sessi Future Challenge GP Finaalin paras juniori ja Jassu koko sarjan paras juniori. Sessi finaalin 9s ja Jassu sarjan 5s. Upeeta tytöt!

Cinnateamiläiset loistivat Hangossa!

Ottivat peräti 5 luokkavoittoa mammuttiluokista, Arla voitti 90cm, Tiia voitti 100 ja 110cm, Ada voitti 110 ja 120cm. Hienosti tehty tytöt!!!

Cinna joutui kenttäkisoihin...ja kappas, Hedda nappas SM KULTAA ponillaan Sessa. Upeasti tehty Hedda ja Sessa!!!

Cinnateamiläiset saivat yhteensä 8 hienoa sijoitusta poni ja Junior Cupeissa Lohjan Derby kisoissa, katso saavutukset listasta

Tiia ja Kimi voittivat Ypäjän Ponidebyn 2018, mahtava suoritus

Sofia ja Uukka ottivat kaksoisvoiton Korpikylän pikkuponicupissa

Gobbackalaiset loistivat Ypjällä, Arla 1n, Jade 3s ja Tiia 6s 100cm luokassa

Sessi Skutnabille upeat sijat Anon CSI kisoissa: 2 kpl 6ta sijaa, 10s ja 11 sija. Erinomainen startti kaudelle!

Riders Inn Seasons Opening, Sofia Pyrhöselle voitto ja Hedda Wikströmille 2n sija 100cm luokassa.  Hieno kauden avaus!

© 2020

Procoaching